logo

reklam

Evin Tur dan,Anlamlı 10 Kasım Gezisi…

Atatürk’ün ölümünün 75. yıl dönümü nedeniyle Evin Tur,Ankara ya gezi düzenledi.10 Kasım Atatürk ün ölümünün 75 nci yıl dönümü nedeniyle Evin Tur dan anlamlı gün de  güzel bir organizasyona imza attı.

9 6

45  kişilik Sakaryalı gezi kafilesi , Ankara kalesi,1 nci ve 2 nci Tbmm, Anıtkabir,Entnografya Müzesi ve Ankara Deniz Dünyası yerlerini gezdi.

17 1

35 19

Evin tur un organizasyonuna  katılan 45 kişilik Sakaryalı grup, ilk olarakAnkaralı bir rehber  eşliğinde Ankara Kalesi, Ankara’nın ilk camisi olan Alaaddin Camii, Hac-ı Bayram-ı Veli Camii ve Türbesi, Ankara Valiliği’nin olduğu Kral Yolu yer aldı. Gezi esnasında hem Osmanlı hem de Hititlerden kalan eserler incelendi.

Sakaryalı grubun En anlamlı gezi ise 1. ve 2. Türkiye büyük millet meclisi Anıtkabir, ve Entnoğrafya gezisi oldu.

7  15

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesinin bulunduğu Anıtkabir’i ziyaret eden Sakarya grubu burada dikkatli bir şekilde Anıtkabir’i inceleyerek duygusal anlar yaşadılar. Sakarya Heyeti yaşadıkları duyguları şöyle dile getirdiler “Mustafa Kemal Atatürk milletimizin esaretten kurtulmasına liderlik yapmış, eşsiz bir komutan, 19’ncu yüzyıl  sonunda hızlanan 20’nci yüzyılın başında devam eden gelişmeleri doğru okuyarak çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran büyük bir Devlet adamıdır. Mustafa Kemal, halkın içinden çıktı, saltanatı ortadan kaldırarak ulusal egemenliği hakim kıldı. Emperyalizmin önüne set çekerek mazlum uluslararası rehber olan Mustafa Kemal Atatürk, tartışmasız insanlık tarihinin en değerli şahsiyetlerinden biridir. Atatürk’ün ortaya koyduğu fikirler, Türkiye Cumhuriyeti’ni üzerine bina ettiği temeller hala günceldir ve geleceğimiz için yol göstericidir. Büyük Önder Atatürk’ün milli egemenliği, karşısında zincirlerin eridiği, taç ve tahtların battığı bir nur olarak nitelemesi boşuna değildir. Bir kez daha Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve şükranla anıyor, bizler için gösterdiği yoldan asla dönmeyeceğimizi, Atatürkçülüğü rehber kabul etmeye devam edeceğiz” dediler.

14 24

Mustafa Kemal Atatürk ’ün ölümünün 75. Yılı nedeniyle dün Anıtkabir’de düzenlenen tören ve ardından yapılan halk ziyareti sırasında bir rekor kırıldı.

Genelkurmay Başkanlığı, Anıtkabir’e dün bir milyonun üzerinde ziyaretçinin geldiğini açıkladı. TSK ’nın resmi sitesinde yapılan açıklamada “10 Kasım 2013 günü 1.089.615 (Bir milyon seksen dokuz bin altı yüz on beş) kişi Anıtkabir’i ziyaret etmiştir” denildi.

7 9
Anıtkabir’i bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 438 bin 451 kişi ziyaret etmiş, bu rakam rekor olarak kayıtlara geçmişti. Geçtiğimiz yıl 10 Kasım’da ise bu sayı 413 bin 568 olarak gerçekleşmişti.

 

 

 

 

Share
2748 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ